067 3376152 ,066 8377392
Упаковка 50 грам.Сухий цвіт липи.Лікарська рослина. У народі для лікування і профілактики різних захворювань застосовуються будь-які частини рослини.
Офіційно доведено доцільність застосування цієї рослини в медицині, так як:
• В липі зосереджені глюкоза, аскорбінова кислота, фітонциди і біофлавоноїди, каротин, танін, білкові сполуки і маса інших речовин. Чай з квіток розкриває безліч лікувальних властивостей липи: допомагає виведенню рідини з організму, відділенню мокротиння у верхніх дихальних шляхах, знімає жар, прискорює виділення травних соків, заспокоює, надає загальнозміцнюючу дію
• Квіти і деревина у великій кількості містять ефірні масла, знижують нервове збудження і розріджують кров
• Листки містять каротин, вітамін «С», слиз і більш ніж на 12% складаються з цукрів. Вони проявляють високу фітонцидні активність, є відмінним засобом позбавлення від цинги. Нерозпущені бруньки та молоді листки вживають в свіжому вигляді, з зрілих листків готують відвари
• Порошок з висушених плодів липи - відмінний засіб для усунення зовнішнього кровотечі. Подрібнені сухе листя і бруньки використовують при наривах .
• Відвар або порошок з кори липи вживають для поліпшення утворення жовчі. Розварена кора, дає багато слизу - засіб від опіків, геморою (ось інший спосіб його лікування) і подагри
• Подрібнені свіжі молоді листки зовнішньо застосовують при різних запаленнях, в тому числі у молочних залозах при маститі або застої грудного молока, а також при опіках. Для лікування опіків також використовують порошок з камбію липи - подкоркового, зовнішнього шару деревини, що містить найбільшу кількість поживних речовин
Цілющі властивості липи поширюються також і на жіночу статеву сферу. Завдяки вмісту в листках і квітках липи речовин, які за своєю структурою нагадують жіночі статеві гормони, липа може використовуватися для нормалізації гормонального фону у жінок, лікування маси розладів репродуктивної системи, у тому числі і безпліддя.
Липа: застосування в лікувальних цілях
Найкращим чином лікувальні властивості липи розкриваються в чаї або відварі з її квітів. Для його приготування необхідно заварити столову ложку сухих суцвіть склянкою окропу і настояти третину години. У гарячому вигляді чай застосовують при наступних захворюваннях:
• простудних, ГРЗ, бронхіти, пневмонії як відхаркувальний засіб
• імуностимулюючого та антибактеріального засобу
• захворюваннях ШКТ, застої жовчі, сечо - і жовчнокам'яної хвороби як знезаражуючого, зміцнюючого, загоювального засобу, а також для стимуляції відтоку жовчі і вироблення травних соків (детальніше про лікування жовчнокам'яної хвороби)
• головні болі, непритомності, ревматизмі
• при ослабленні захисних властивостей організму, а також просто як ароматного трав'яного чаю
Теплий настій приймають всередину при наступних станах:
• грип, ГРЗ, бронхіт
• захворюваннях горла і ротової порожнини
• разом з шавлією при різях в сечовипускальному каналі, піску в нирках, запаленні сечовивідних шляхів і нирок інфекційної природи
• розладах травлення
Зовнішньо настій застосовують для полоскання рота і горла, примочок при виразках, набряках, геморої, подагрі, ревматизмі. Настоєм з квіток і листя обполіскують або протирають жирну шкіру обличчя. Також додають у ванну , перед сном при перезбудженні, безсонні .
Протипоказання
Попри численні корисні властивості липи, застосування її в лікувальних цілях не повинно бути необдуманою або безконтрольним.
Сильний сечогінний і потогінний ефект липового чаю може позначитися на роботі серцево-судинної системи, яка при надмірному вживанні напою починає відчувати тиск. Також липовий чай з обережністю слід приймати при застої жовчі, наявності великих каменів в жовчному міхурі або нирках, оскільки жовчогінний і сечогінний ефект може привести до закупорки каналів відтоку сечі та жовчі.
Не варто замінювати будь-які напої липовим чаєм: при надмірному його вживанні він може проявити збудливу дію і привести до розладів нервової системи.
У рідкісних випадках липа викликає алергію, проте стосується це в основному пилку, нектару, ефірного масла і меду.
Все добре в міру. Помірне споживання липи, застосування її цвіту і листя в якості підтримуючого і зміцнювальний засіб допоможе позбутися від маси захворювань, не допустити їх ремісії і помітно зміцнити імунну систему.
Схожі оголошення