Чи вигідно встановлювати сонячні панелі на Львівщині
Опубліковано: 23.02.2023
Автор: менеджер
продам
(0-800) 300 100
Використання альтернативної енергії стає все більш популярним, оскільки традиційні джерела є невідновлювальними і не завжди доступні для українців, зважаючи на сучасні умови. А сонце світить щодня, і дає можливість генерувати світло. Питання тільки в тому, наскільки ефективною є система у сезони, коли небо переважно вкрите хмарами, і йдуть дощі та сніг.
Цей показник є одним із головних, на яких звертають увагу при купівлі фотоелектричного генератора. Коефіцієнт корисної дії (ККД) вимірюється у відсотках і показує, яка частина сонячної енергії, що потрапила на поверхню панелі, змогла перетворитися на електричну. Показник в основному залежить від якості використовуваного напівпровідника. Монокристалічні панелі мають ефективність 20–22%, полікристалічні — 15–18%, а гнучкі тонкоплівкові моделі — 7–15%.
Велику роль грає також і кількість сонячного світла, яка досягає поверхні панелі. Найбільша кількість енергії генерується у довгі літні дні, коли небо ясне, і немає опадів. Якщо на півдні України майже не стоїть питання про рентабельність встановлення фотоелектричних генераторів, то у мешканців західних регіонів виникають сумніви, чи є сенс купувати сонячні панелі у Львові.
При оцінці ефективності сонячних панелей беруть до уваги такий показник, як інсоляція. Він демонструє, скільки енергії падає на горизонтальну поверхню площею 1 м2 протягом одного світлового дня. Взимку для Львова інсоляція становить приблизно 0,83–1,08 кВт*год, а влітку 4,45–4,83 кВт*год. Помноживши цей показник на площу сонячної панелі і врахувавши відсоток ККД, ви дізнаєтесь, скільки електричної енергії виробить альтернативний генератор за добу. В південних областях інсоляція більша десь на 1 кВт*год. Але на Львівщині теж вигідно встановлювати сонячні панелі. Гарний асортимент різних моделей представлений на сайті магазину Алло.
Особливу перевагу населення відчуває зараз, коли часто вимикають світло. Проте, щоб система працювала навіть тоді, коли немає централізованого постачання електроенергії, її потрібно модифікувати і зробити гібридну станцію. Тобто, ви у переважній більшості споживаєте світло, вироблене сонячними панелями, а якщо його не вистачає, то потреби покривають централізовані джерела. При надмірній генерації енергію можна продавати державі за зеленим тарифом.
Взимку і в похмурі дні сонячні панелі теж виробляють енергію, оскільки на їх поверхню падають розсіяні промені. Її кількість значно менша, ніж влітку, проте буде достатньо, щоб зарядити телефон, ноутбук або повербанк під час чергового вимкнення світла. А невелика сонячна панель, обладнана кабелем для живлення гаджета, може стати рятівником під час затяжного блекауту.
Схожі оголошення