Повний посібник: Як вибрати ідеальний спінінг для риболовлі

Опубліковано: 22.03.2024

Автор: менеджер

договірна

продам

Головна > Товари > Відпочинок, спорт, полювання, рибальство > Риболовля  > Повний посібник: Як вибрати ідеальний спінінг для риболовлі

Спінінг належить до одного з найпопулярніших різновидів снастей. Якщо порівнювати його з поплавцевими вудлищами, то відмінності суттєві. Новачки-рибалки не завжди можуть швидко вибрати оптимальний варіант спінінга. Отже, щоби полегшити це завдання, пропонуємо вашій увазі наступну інформацію.

9ggjCNeQ-EfkE-U5RUShvXdiN2mVQsPV4_dmZIWQH_tv2cGhMOcs0WxU-a2qVU617eiCndcdr9LGRLaJP8rdSvTdUlh-b98D5HPtqtus4hywP229QrCuN6BrrARIVduLQAZ5XWnrSClcQ2OfMsNr71o

На що потрібно звернути увагу вибираючи спінінг?

Класична комплектація спінінга – вудлище з пропускними кільцями, котушка, волосінь або шнур, а також штучна приманка. Такий інструмент вважається ідеальним для лову хижої риби. Проте, щоб він дійсно повністю справлявся зі своїми обов’язками та був максимально ефективним, необхідно обрати правильну модель.

 

По-перше, вибираючи спінінг звертайте увагу на довжину вудлища. Якщо ви збираєтеся ловити рибу на невеликій водоймі або, взагалі, будете рибалити з човна, тоді достатньо спінінга на два з половиною метри. Для лову на великих річках краще придбати вудлище завдовжки 2,7 метри або більше.

 

По-друге, значущими параметрами спінінгів є тест та стрій (лад). Тест вказує на діапазон ваги приманок, які можна використовувати для конкретного вудлища. Згідно із цим параметром виділяють 3 основні класи спінінгових вудилищ: 

 

Перевищувати максимальну вагу приманки, зазначену тестом, не варто – це може призвести до пошкодження снасті. 

Динаміка та чутливість спінінга залежить від його ладу. Ця характеристика дає змогу визначити гнучкість бланка. Жорсткі спінінги належать до швидкого та надшвидкого ладу, а більш гнучкі – до середнього. Вудлища, у яких гнеться майже весь бланк до руків’я, мають повільний лад.


По-третє, важливим критерієм вибору спінінга також є його конструкція. Мова йде про штекерні вудлища та телескопічні. Перша модель – надійніша та потужніша. У неї лише одне коліно для з’єднання. Це позитивно впливає на вагу спінінга та робочі характеристики.

Телескопічні спінінги мобільні та компактні. Транспортувати та зберігати їх зручніше, ніж штекерні вудлища. Проте, звичайно, надійність, потужність, дальність та точність закидання – далеко не найсильніші сторони цих снастей.

 

Якщо не вдається прийняти рішення щодо того, який конкретно спінінг купити, зверніться до досвідчених спінінгістів. Вони підкажуть найбільш ефективні моделі вудлищ та оснастки. Немає знайомих спінінгістів, які можуть допомогти з вибором снасті, – завітайте до спеціалізованого риболовного магазину та запитайте пораду в продавців-консультантів.

Матеріал спінінгового вудлища

Скловолокно, вуглепластик та композит – основні матеріали, з яких виготовляють спінінгові вудлища. Кожен із них має свої плюси та мінуси. Наприклад:

 

Обираючи спінінги враховуйте не тільки характеристики вудлища, але й умови лову, та те, на яку рибу ви збираєтеся полювати. 

ПереслатиПоскаржитись
Усі оголошення автора
Поп.Наст.