Упаковка 100 грам.Сухий корінь елеутерокока.Лікарська рослина.Ця рослина відноситься до одного з близьких родичів женьшеню. Корисні властивості рослини елеутерокок полягають в тому, що воно відноситься до адаптогенів. Корисними властивостями володіють листя і коріння рослини. Коріння з лікувальною метою заготовляють ранньою весною або ж восени, а от листки під час цвітіння рослини. В медицині найчастіше застосовують корені елеутерококу, з нього виготовляють настоянку і таблетки, вкриті оболонкою, які можна придбати в аптеці без рецепта лікаря. Коріння елеутерококу містять у собі глюкозу, крохмаль, цукор, віск, смоли, полісахариди, пектинові речовини, камедь, жирні та ефірні олії, безліч мікроелементів і вітамінів А, В, С, Е і Д.
Молоде листя елеутерококу заварюють у вигляді чаю і застосовують при хронічній втомі, перевтомі і зниження захисних функцій організму. Елеутерокок, завдяки своїм корисним властивостям, збільшує тривалість життя, покращує біохімічні показники крові і організму. З успіхом його застосовують при черепно-мозкових травмах, як у людей, так і у тварин. Настоянки і відвари рослини елеутерокок рекомендується використовувати людям, які живуть в несприятливих районах, де підвищений радіоактивний фон і де знаходиться безліч хімічних заводів.
Елеутерокок можна віднести до природних тонізуючим засобам, сприятливо впливає на центральну нервову систему людини. Лікарська рослина, завдяки своїм корисним властивостям, підвищує розумову працездатність і призначається в якості профілактичного засобу дітям шкільного віку. Елеутерокок нормалізує артеріальний тиск, злегка підвищуючи його і приводячи в норму, що немало важливо для гіпотоніків. Рекомендовано застосування елеутерококу і для хворих на цукровий діабет, він сприяє зниженню цукру в крові. Завдяки своїм корисним властивостям, рослина застосовується при астенії, перевтомі, виснаженні нервової системи, неврастенії, початковою формою атеросклерозу судин головного мозку і після перенесених важких інфекційних захворюваннях. Елеутерокок володіє вираженою стимулюючою дією, він здатний підвищити розумову і фізичну працездатність після прийому всередину через 45-60 хвилин. Тому рекомендується його використання перед здачею іспитів студентам, а також людям, які багато працюють розумово і фізично.
Таблетовані препарати і відвари, виготовлені з елеутерококу, добре переносяться і не мають побічних ефектів, тому їх можна застосовувати кожній людині, незалежно від його віку. Аптечний екстракт елеутерококу призначають по 20-30 крапель, попередньо розчинивши в 1 ст.л. води 2-3 рази на день за півгодини до їди. Курс такого лікування досягає одного місяця.
Як було сказано вище, елеутерокок підвищує витривалість організму і оберігає людину від простудних та інфекційних захворювань. Застосовуючи препарати елеутерококу в цілях профілактики, можна знизити захворюваність в період масового спалаху грипу. Ця рослина підвищує статеву активність чоловіків і посилює гостроту зору і слуху. Рекомендовано його застосування і при зайвій вазі, так як елеутерокок підвищує основний обмін речовин, примушуючи тим самим організм спалювати зайві калорії.
Можливе застосування елеутерококу і зовнішньо. Завдяки йому прискорюється процес загоєння ран. Зовнішньо його можна застосовувати при діатезі, псоріазі, нейродерміті, хронічній формі червоного вовчака. З успіхом елеутерокок знайшов своє використання і в косметології. З його допомогою можна позбутися від прищів і запальних захворювань шкіри особи.
У народній медицині екстракт елеутерококу застосовують при артриті, пієлонефриті, для зміцнення волосся, ревматичному ураженні серця, виснаження і сонливості.
Як тонізуючий засіб його слід приймати регулярно протягом місяця по 40-50 крапель 2-3 рази на день.
При зниженому артеріальному тиску, астенії і ревматизмі приймають настоянку кореня елеутерококу по 1 ч.л. 3 рази в день за 30 хвилин до їжі протягом місяця. При повній нормалізації тиску прийом елеутерококу припиняють.
При ревматичних суглобових болях беруть корінь елеутерококу в кількості 1 ст.л. і заливають 500 мл води. Кип'ятять на невеликому вогні протягом 5 хвилин, потім проціджують і приймають всередину по 30 мл тричі на день.
Для лікування екземи, псоріазу та ран з кореня елеутерококу готують мазь. Корінь подрібнюють в порошок і заливають 1 ст.л. 100 мл розтопленого свинячого сала. На паровій бані витримують протягом півгодини, потім дають повністю охолонути. Готову мазь зберігають у холодильнику і використовують кілька разів в день, змазуючи уражені ділянки шкіри.
Дорослим, елеутерокок призначається в цілях профілактики атеросклероз судин головного мозку. Дітям з метою профілактики респіраторних захворювань, по 1 краплі на рік життя.
Протипоказаний елеутерокок при підвищеній нервовій збудливості, гіпертонічної хвороби, інфаркту міокарда, аритмії, серцевої недостатності і під час гострих інфекційних захворювань.