Порада №1: з чого розпочати?Почати варто із розрахунків. Будь-який виробник скаже, що на кухні повітря необхідно «оновлювати» приблизно десять разів на годину або кожні 6 хвилин. І витяжка має «покривати» об'єм кухні в 10–12 разів. Розрахувати значення можна за такою формулою:
продуктивність витяжки (куб.м/год) = (площа кухні х висота стелі) х 12Наприклад, якщо у вас кухня площею 10 квадратних метрів і висота стелі 2,7 метра, вам знадобиться витяжка продуктивністю трохи більше 420 куб. м/год: (10 х 2,7) х 12 = 324 х 1,3 = 421.
Крім номінального обсягу повітря, що пропускається, варто враховувати і потенційні втрати, наприклад, через довжину повітроводу. Зазвичай вони становлять до 30%, тож розрахункову продуктивність сміливо збільшуйте на третину.
При виборі враховуйте ширину витяжки, вона не повинна бути меншою за ширину плити. Інакше під час готування пари та жир осідатимуть на бічних фасадах меблів. А ось сама витяжка може бути і ширшою, але не надто громіздкою.
Порада №2: яку конструкцію витяжки вибрати?Найпопулярніший вид витяжки – «купольна». Це незалежна конструкція, що зовні нагадує купол або піраміду: вузька верхня частина для відведення повітряного потоку та широка нижня частина для забору повітря. Така витяжка досить проста та дуже ефективна, а також відрізняється різноманіттям моделей на будь-який смак, колір та гаманець. Недоліком купольної витяжки є можлива масивність при неправильному виборі габаритів, і її не можна вбудовувати.
Витяжку, що вбудовується, можна приховати в кухонній шафці, а на увазі залишити вузьку панель з кнопками. Така модель дуже компактна, дозволяє розмістити у шафці якісь речі та мінімально впливає на дизайн інтер'єру. Але, і така витяжка має свої нюанси. Наприклад, невеликі габарити вимагають особливих пристроїв для забезпечення високої потужності, що збільшує вартість. А площа паркану повітря обмежена розміром дна шафки, а воно буває менше площі плити.
Ще один вид витяжки –
витяжка телескопічна, із висувним елементом забору повітря. Вона також дуже компактна і ховається в шафу. Головна проблема – досить низька потужність та ефективність роботи.
Також на ринку представлені декоративні витяжки, орієнтовані на конкретний дизайн інтер'єру кухні, Т-подібні та похилі варіанти, острівні витяжки для розміщення на стелі.
Порада №3: які технічні нюанси варто врахувати?Насамперед виникає питання: куди з витяжки йде повітря? Тут варто виділити два основні механізми: витяжки з відведенням повітря та витяжки з циркуляцією повітря. Перші забирають повітря з кухні та відводять його у загальну систему вентиляції будинку. Другі очищають брудне повітря і «віддають» назад у приміщення, тут дуже важливі хороші фільтри (жировий та фільтр тонкого очищення від запахів). Багато моделей працюють в обох режимах, необхідний вибирається за допомогою перекривання заслінок та встановлення або видалення вугільного фільтра.
Зверніть увагу і на характеристику шуму: що менше рівень шуму, то менше втомлюється людина під час готування. За нормативом, прийнятним рівнем шуму вважається близько 50-60 дБ, проте зустрічаються і тихіші моделі. Але потужні витяжки цілком очікувано сильніше шумлять.